2022-2024 Biennium Theme
Official Totem - Bee
Founder Region Board of Directors
Other Appointed/Elected Leadership
Region Committee Chairs
Founder Region Committees
Dream It, Be It
Bev Gomer, Chair
District II - Joy Swank
District III - Nushy Safinya
District IV - Allyne Brown
District V - Elise Carmody
Bev Gomer, Chair
District II - Joy Swank
District III - Nushy Safinya
District IV - Allyne Brown
District V - Elise Carmody
Financial Review
Teresa Karlson, Chair
District IV - Loretta Tognolli
District IV - Heather Ellison
Teresa Karlson, Chair
District IV - Loretta Tognolli
District IV - Heather Ellison
Fundraising
Gina Moore, Chair
District I - Lisa Schibler
District II - VACANT
District III - Madalienne Peters
District IV - Andrea Boldt
District V - VACANT
Gina Moore, Chair
District I - Lisa Schibler
District II - VACANT
District III - Madalienne Peters
District IV - Andrea Boldt
District V - VACANT
Laws & Resolutions
Sheila Beardon, Chair
Sheila Beardon, Chair
Legislative Advocacy
Linda Witong, Chair
District I - Shantee Baker
District II - Phyllis Gordon
District III - Madalienne Peters
District V - Angie Haramoto
District V - Sandra Simms
Linda Witong, Chair
District I - Shantee Baker
District II - Phyllis Gordon
District III - Madalienne Peters
District V - Angie Haramoto
District V - Sandra Simms
Live Your Dream
Debbie Coles, Chair
District I - Carolyn Bolton
District II - Dana Holve
District III - Maida Herbst
District IV - vacant
District V - Wendy McDonald
Debbie Coles, Chair
District I - Carolyn Bolton
District II - Dana Holve
District III - Maida Herbst
District IV - vacant
District V - Wendy McDonald
Membership
Lyn Lurbe, Chair
District I - Lenore Colarusso
District II - Jackie DeVries
District III- Colleen Ganaye
District IV - Elaine Reed
District V - Teri Lynn Sato
Lyn Lurbe, Chair
District I - Lenore Colarusso
District II - Jackie DeVries
District III- Colleen Ganaye
District IV - Elaine Reed
District V - Teri Lynn Sato
Nominating
Dyann O'Brien, Chair
District I: Bonnie Mertz
District II: Clara Oakes
District III: Madalienne Peters
District IV: Vicki Dillard
District V: Angie Haramoto
Dyann O'Brien, Chair
District I: Bonnie Mertz
District II: Clara Oakes
District III: Madalienne Peters
District IV: Vicki Dillard
District V: Angie Haramoto
Public Awareness
Kris Chorbi, Chair
Disttict IV - Kitty Norris
Kris Chorbi, Chair
Disttict IV - Kitty Norris
Redwood Memorial Grove
Debbie Thompson, Chair
District IV - Dyann O'Brien
District IV - Peggy Dimmick
District IV - Linda Perry
Debbie Thompson, Chair
District IV - Dyann O'Brien
District IV - Peggy Dimmick
District IV - Linda Perry
"S" Cub
Joy Swank, Chair
District IV - Tess Albin-Smith
District V - Jessica Castro
Joy Swank, Chair
District IV - Tess Albin-Smith
District V - Jessica Castro
Violet Richarson Award
Governor-elect Elise Balgley, Chair
District I - Carol Dippel
District II - Susan Avery
District III -VACANT
District IV - Heather Bitner
District V - Rene Tokunaga
Governor-elect Elise Balgley, Chair
District I - Carol Dippel
District II - Susan Avery
District III -VACANT
District IV - Heather Bitner
District V - Rene Tokunaga